Dekoral Professional znalazł sposób na przyspieszenie sezonowania tynków i optymalizację kosztów

Każdy ekspert budowlany wie, że świeży tynk musi przejść proces sezonowania. Wiąże się to z długim okresem oczekiwania, co z kolei zwiększa koszty i przedłuża prace wykończeniowe. Produkt Dekoral Professional o nazwie Bloker, dzięki swoim właściwościom pozwala skrócić czas sezonowania tynków przed przystąpieniem do prac malarskich nawet o miesiąc!
 
Gruntowanie, malowanie, czy kładzenie płytek w czasie sezonowania tynków cementowo-wapiennych lub betonu może mieć katastrofalne skutki. Jakie zniszczenia mogą się pojawić? Począwszy od zacieków, po pęknięcia i odspojenia się farby, czy płytek od ściany. Ekipy budowlane w tym czasie skazane są na zaprzestanie prac oraz czekanie, co generuje koszty m.in. dla dewelopera. Jest to szczególnie dotkliwe w okresie zimowym, kiedy sezonowanie tynków znacznie wydłuża się z powodu niskiej temperatury. Istnieją jednak sposoby pozwalające przyspieszyć sezonowanie tynku i zmniejszyć koszty.
 
Liczy się czas!
Średni okres sezonowania tynków to ok. 28 dni. Dodatkowo, czas ten może ulec znacznemu wydłużeniu, gdy mamy do czynienia z niską temperaturą i wysoką wilgotnością powietrza. W tym czasie nie można wykonywać prac budowlanych na ścianach. Pojawiające się w związku z tym koszty przestoju budowlanych to duże straty finansowe dla firm, deweloperów, ale również koszty dla rodzin, pragnących jak najszybciej wprowadzić się do swojego nowego mieszkania.
Ekipy wykończeniowe mają domowe sposoby na przyspieszenie procesu sezonowania tynków. Nagrzewanie powierzchni ciepłym nadmuchem czy instalowanie osuszaczy powietrza to tylko kilka sposobów praktykowanych przez firmy. Przyspiesza to wprawdzie wysychanie tynkowanych powierzchni, ale w sposób nienaturalny, który powoduje zniszczenia ich struktury.
 
Dekoral opracował rozwiązanie przyspieszające pracę ekip budowlanych, a przede wszystkim pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze deweloperów i osób wykańczający swoje mieszkania. Dekoral Professional Bloker to drobnocząsteczkowy preparat zabezpieczający przed wysoleniami, przeznaczony na surowe tynki. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie prac na ścianach bez konieczności sezonowania tynków. Wystarczy, że tynk wyschnie, co w sprzyjających warunkach może wystąpić już po 4-7 dniach po ich położeniu.
 
Nasz preparat idealnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. We wnętrzach jego działanie polega na skróceniu czasu oczekiwania na możliwość malowania. Na zewnątrz z kolei przyspiesza możliwość malowania, jednocześnie eliminując ryzyko powstania wysoleń, czyli tzw. białej rdzy. Impregnuje również powierzchnie, blokując transport wody i soli, głęboko penetrując impregnowaną powierzchnię. Dodatkowo, zwiększa przyczepność i mrozoodporność, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym – mówi Piotr Nowacki, Brand Manager marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, PPG Deco Polska.

Preparat nakładany jest na powierzchnie tradycyjnie metodą mokre na mokre. Następnie możliwa jest aplikacja farb nawierzchniowych z serii Dekoral Professional. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można przystąpić do malowania świeżych ścian, bez zbędnych przestojów.
 
Wierzymy, że nasz produkt doskonale sprawdzi się na rynku budowlanym, pozwoli skrócić prac budowlane i wykończeniowe nawet do 3 tygodni. To mniejsze koszty, szybsza budowa i rewolucja zarówno na rynku nieruchomościowym, deweloperskim, ale także konsumenckim. Pozwoli wszystkim na znaczne skrócenie remontu, czy prac budowlanych w mieszkaniach i domach jednorodzinnych – dodaje Piotr Nowacki, Brand Manager marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, PPG Deco Polska.

Dekoral Professional Bloker idealnie sprawdza się przy gruntowaniu chłonnych i porowatych podłoży takich jak tynki cementowo-wapienne i cementowe, płyty włóknisto-cementowe, beton, cegła, czy kamień. Preparat przyspiesza proces sezonowania tynków, przez co możliwe jest malowanie świeżych tynków mineralnych. Jednocześnie ogranicza brudzenie i porastanie ścian. Dzięki specjalnym właściwościom wnika głęboko, doskonale blokując transport wody i hydrofobizację powierzchni. Dodatkowo, zabezpiecza przed wysalaniem rozpuszczonych substancji z podłoży mineralnych. 

 
Więcej informacji na:
 
www.profesjonalnefarby.pl